مشکلات مردم روستای کزاز

به وبلاگ روستای کزاز خوش آمدید لطفا نظر یادتون نره

مهندس محمد حسین مقیمی استاندار مرکزی دیروز در دستوری قاطع موافقت خود را با مهر و موم شیر سوخت مازوت نیروگاه حرارتی شازند اعلام کرد تا این نیروگاه مجبور به استفاده از گاز بجای مازوت شود.

این اقدام استاندار با استقبال مردم شهرستان های شازند و روستای کزاز شده است.استاندار مرکزی در نشست کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک گفت: اراک تحمل مازوت را ندارد و نیروگاه اگر مشکل مصرف گاز دارد، خاموش و تعطیل شود.

بزرگترین منبع آلوده کننده شهرستان شازند در مرحله اول نیروگاه شازند است. گازهای خروجی این نیروگاه مشکلات عظیمی در زمینه زیست انسانی و طبیعی در شهرستان ایجاد کرده است. انواع بیماری ها از جمله سرطان، سردرد، تولد کودکان ناقص الخلقه بویژه در روستاهای همجوار نیروگاه مانند کزاز و قدمگاه از جمله ضایعات زیانبار طرح های نیروگاهی و نفتی شازند است.

نیروگاه در فصل سرما به بهانه کمبود گاز از سوخت مازوت استفاده می کند که یاداور نیروگاههای ذغال سنگی است . نیروگاه به بهانه تولید نیرو، مشکلات عظیمی را روی دست مردم شهرستان محروم شازند و روستای کزاز دپو کرده است.

امید است مسئولان وزرات خانه های نیرو و نفت این مشکل نیروگاه را به صورت عمقی حل کنند. بطور یقین با تامین سوخت گاز بجای مازوت، برای پرسنل زحمت کش این نیروگاه هم مشکل خاصی ایجاد نخواهد شد.

نوشته شده در جمعه ۱۳٩۳/۸/٩ساعت ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ توسط اصغر بابایی نظرات () |

قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت