استقبال مردم روستای کزاز از دستور استاندار مرکزی

مهندس محمد حسین مقیمی استاندار مرکزی دیروز در دستوری قاطع موافقت خود را با مهر و موم شیر سوخت مازوت نیروگاه حرارتی شازند اعلام کرد تا این نیروگاه مجبور به استفاده از گاز بجای مازوت شود.

این اقدام استاندار با استقبال مردم شهرستان های شازند و روستای کزاز شده است.استاندار مرکزی در نشست کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک گفت: اراک تحمل مازوت را ندارد و نیروگاه اگر مشکل مصرف گاز دارد، خاموش و تعطیل شود.

بزرگترین منبع آلوده کننده شهرستان شازند در مرحله اول نیروگاه شازند است. گازهای خروجی این نیروگاه مشکلات عظیمی در زمینه زیست انسانی و طبیعی در شهرستان ایجاد کرده است. انواع بیماری ها از جمله سرطان، سردرد، تولد کودکان ناقص الخلقه بویژه در روستاهای همجوار نیروگاه مانند کزاز و قدمگاه از جمله ضایعات زیانبار طرح های نیروگاهی و نفتی شازند است.

نیروگاه در فصل سرما به بهانه کمبود گاز از سوخت مازوت استفاده می کند که یاداور نیروگاههای ذغال سنگی است . نیروگاه به بهانه تولید نیرو، مشکلات عظیمی را روی دست مردم شهرستان محروم شازند و روستای کزاز دپو کرده است.

امید است مسئولان وزرات خانه های نیرو و نفت این مشکل نیروگاه را به صورت عمقی حل کنند. بطور یقین با تامین سوخت گاز بجای مازوت، برای پرسنل زحمت کش این نیروگاه هم مشکل خاصی ایجاد نخواهد شد.

/ 1 نظر / 30 بازدید
فرهاد فریدپناه

استفاده از نیروگاههای خورشیدی هم توصیه می شود هم آلودگی ندارند هم برای اقلیم ما منتاسب می باشد .